Anasayfa 2 Ders Notları 2 2009 Mayıs Memur Alınacak

2009 Mayıs Memur Alınacak

2008 KPSS sınavları sonrasında, toplam 15 bin civarında kadronun yer aldığı ilk tercih işlemleri, 2008/4 adı altında, 24 Aralık 2008 – 6 Ocak 2009 tarihleri arasında alınmıştı. Bu ilk merkezi memur yerleştirmesi sonrasında en çok sorulan soru, ÖSYM tarafından yürütülen merkezi memur yerleştirmlerinin ikincisinin ne zaman olacağıdır. Diğer taraftan hafta içinde önemli bir gelişme olmuş ve nitelik kod kılavuzunun değiştirildiği ve kamu kurumlarının bu yeni nitelik kod kılavuzuna göre başvuru yapması gerektiği belirtilmiştir. Peki bu ne anlama geliyor?…
– 2008/4 KPSS tercih işlemlerinde kadroların yüzde 10’u yani toplam 477 kadro boş kalmıştır. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonrasında, kamu kurumları atama işlemlerini tamamlamakta olup, boş kadroların bildirim işlemleri Şubat ayı sonu ve mart ayı başı itibariyle tamamlanmış olacaktır.

2- Devlet Personel Başkanlığı 18 Şubat 2009’da, Başkanlığın resmi WEB sitesinde kamu kurumları için bir duyuruya yer vermiştir. Sözkonusu bu duyuru, kamu kurumlarının kadroları bildirirken çok sayıda hata yaptığını göstermektedir. Ancak bu duyuru aynı zamanda, Başkanlığa yeni bildirimde bulunulacağı anlamına gelmektedir.

3- 2008 sınavından önceki KPSS, 2006 yılında yapılmıştır. 2006 yılının ilk yerleştirmeleri 30 Ekim-08 Kasım 2006 tarihleri arasında alınmış ve 17 Kasım 2006 tarihinde açıklanmıştır. Bu sonuçlar sonrasında, boşalan kadrolar ile birlikte yeni kadroların da yer aldığı tercih kılavuzuna başvurular ise 26 Mart – 02 Nisan 2007 tarihleri arasında alınmıştır.

Bu yılda aynı süreç işleyecektir. Buna göre, DPB’nin ilan ettiği nitelik kod kılavuzuna göre kurumlarca bildirilen yeni kadroların da yer aldığı kılavuz 2009 yılı Nisan ayı başında yayımlanacaktır.

Kaynak:memurlar.net

Hakkında Veli Kuzu

5 yorum

  1. tercih formlarını nereden alacağız lütfen cevap verin

  2. ingilizce ve edebiyat ödevim var ve ben yapmadım tşklr yrm bni .s.s

  3. Ikinci bir dil bilen iki kişiyle konuşurken yabancı dile geçtiklerinde oluşan “aha kesin benim hakkımda konuşuyo amına koduklarım” hissi.

  4. Kaldım kaldım bende de olmadı büte kaldım.rahatım ohh misler gibi

  5. şizofren – Bay – İLETİŞİM sınav finallerde kahramanca kulağıma bana bırak diye fısıldayan BüT sende derdime

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Check Also

Atatürk İnkılabının Siyasi Alanda Yapılan İnkılaplar Boşluk Doldurma

ATATÜRK İNKILABININ GENEL NİTELİKLERİ VE SİYASİ ALANDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İNKILAPLAR 1- Türk inkılabı ...