Başlangıç | Ders Notları | Gezi İçin gerekli evraklar, plan, dilekçe örneği, yönetmelik

Gezi İçin gerekli evraklar, plan, dilekçe örneği, yönetmelik

Okul Gezisi İçin Gerekli Belgeler

Gezi planı dilekçe örneği , yönetmelikler, gezi için gerekli evraklar bilgiler bu paylaşımda mevcut   Geçen günlerde gezi için ufak bir paylaşımda bulunmuştum.Ummadığım bir rağbet gördü konu.Bende kapsamlı bir konu açmada fayda olacağını düşündüm

İl sınırları dışına yapılacak gezilerle ilgili onay, il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün teklifi üzerine ilçede kaymakam ilde vali tarafından verilir.

Genelgeye göre ayrıca, gezide kullanılacak otobüsün sahibiyle ya da firmayla mutlaka ‘taşıma sözleşmesi’ yapılacak, otobüsteki yolcuların tamamı için ferdi kaza sigortası düzenlenecek.

Genelgede okul gezilerinin mümkün olduğunca gündüzleri yapılması da istendi.

Okullar bundan böyle 5’inci sınıfa kadar olan öğrencileri, 100 kilometre mesafeyi aşmayan, il sınırları içindeki yerlere günübirlik olarak getirip götürebilecek.

Nisan ayında İzmir Zafer İlkokulu öğrencilerini taşıyan otobüs Aksaray’da kaza yapmış, aralarında öğrencilerin de bulunduğu 34 kişinin hayatını kaybetmişti.Bu olaydan sonra gezi konusunda sıkı tepbirler alındı

 

GEZİ PLANI

GEZİ TARİHİ:

GEZİ YERİ:

GEZİYE ÇIKIŞ SAATİ:

GEZİDEN DÖNÜŞ SAATİ:

GEZİYE HANGİ ARAÇLA GİDİLECEĞİ:

GEZİ KAFİLE BAŞKANI:

TAKİP EDİLECEK YOL:

İLK YARDIM MALZEMESİ:

GEZİYE KATILACAK SINIFLAR VE ÖĞRENCİ SAYISI :

ŞUBE:         ERKEK                            KIZ                        TOPLAM

……………………..   ……………………..   ……………………..   ……………………..
……………………..   ……………………..   ……………………..   ……………………..
……………………..   ……………………..   ……………………..   ……………………..
……………………..   ……………………..   ……………………..   ……………………..
……………………..   ……………………..   ……………………..   ……………………..

GEZİNİN AMACI:

GEZİNİN KONUSU:

GEZİ İÇİN ÖĞRENCİLERE VERİLEN İNCELEME ÖDEVİ

DEĞERLENDİRME (GEZİYE İLİŞKİN GÖRÜŞLER)

ÖĞRETMEN    OKUL MÜDÜRÜ            İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ
VELİ İZİN BELGESİ

Velisi bulunduğum ………………… sınıfı …………………. no’lu     öğrencinin planlanan ……………………….. …………….. gezi programına katılmasında herhangi bir sakınca görmediğimi bildiririm.

…../…../ 2005

Veli
Adı Soyadı
İmza

Adres: ………………………………………………………
Tel: ………………………………

Sitede Daha Çok Ne Yer Almasını İstersiniz?

Hakkında: Veli Kuzu

2 yorumlar

  1. gezi okullarımız için eziyet olmamalıdır..geziyi üstlenen ACENTA HER TÜRLÜ EVRAKI HAZIRLAYIP,İDAREİ MÜLKİ AMİRLİĞİNE SUNMALIDIR..TÜM SORUMLULUK ACENTADA OLMALI..BÖYLE EVRAK SAYISI AZALMALIDIR..SÖZLEŞMEĞİ MİLLİ EĞİTİM VE MÜLKİ İDARE İLE YAPILMALIDIR.TEK BİR EVRAKLA HERŞEY BİTMELİDİR.BİR GEZİ İÇİN 30 SAYFA EVRAKA GEREK YOK.ARAÇIN PLAKASI GİRİLİR..HERŞEYİ TAMAM SA,EHLİYET GİRİLİR HER ŞEY OK SE..İŞ BİTMİŞTİR..10 DKLIK İŞİ 1 HAFTADA YAPMANIN ANLAMI YOK..EĞER AMAÇ GEZİLERE İZİN VERMEMEKSE ONU BİLEMEM.BURADAN TURSAB A SESLENİYORUM..LÜTFEN BAKALIKLARLA KON UŞUN..ANLAŞIN..HERŞEY AJENTAYA AİT OLSUN..HERKES BUNA RAZI..İŞ 1ODK BİTER..ÇOK BASİT..EĞER Kİ BİLMİYORLARSA YARDIMCI OLURUZ..

  2. AYDINDAN-İNCİRLİOVAYA GİTSENDE…AYDINDAN HAKKARİYE GİTSENDE AYNI İŞLER..LÜTFEN…ARTIK KAĞIT ISRAFINA SON VERELİM..YA HİÇ İZİN VERMEĞİN..GEZİLER YOK DEYİN..YADA ”GÜZEL İNSANLARIMIZ..GÜZELİM ÜLKEMİZİ GÖRSÜNLER..TANISINLAR..TANISINLAR Kİİİ..SEVSİNLER..İNSAN TANIMADAN KURU KURUYA SEVEMEZ..KARTALTEPENİN HAVASINI,ABANTTIN GÜZELLİĞİNİ,AMASRANIN GÜZELLİĞİ..GÖNİLLERDE..GÖZÜMÜZDE …AMA TABİİ Kİİ BU EZİYET İLE OLMAMALIDIR..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.