Anasayfa 2 Etkinlik, Form ve Ödevler 2 Halk kültürü dersi 6, 7 ve 8 öğretim planı ve kılavuzu.

Halk kültürü dersi 6, 7 ve 8 öğretim planı ve kılavuzu.

Sosyal bilgiler öğretmenlerin girdiği bir diğer derste halk kültürü dersi fakat bu dersin yeni olması sonucu kaynaklar dersli toplu değil ve yeterli sayıda bulunmamakta.Olabildiğince kaynakları tek çatı altında toplaya çalışacağım.

Halk kültürü dersi 8.sınıf öğretim programı ve kılavuzunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Halk kültürü dersi 7. sınıfı öğretim planı ve kılavuzunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Halk kültürü 6.sınıf yıllık planını buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Hakkında Veli Kuzu

47 yorum

 1. ben halk tan çok memnunum ögretmen sinirli ama

 2. nail yıldırım

  teşekkürler

 3. ya bende halk egitimini sewiom ama hocası cok gıcık az ii olsa hemde habire ödew werio insan sıkılır ya

 4. ben bu dersi çok seviyorum ya hocamızda ii

 5. ben şu anda 7. sınıftayım bizim bu yıl halk kültürü dersimiz yok ben geçen sene bu dersi görüyordum.çok güzel bir ders yemeklerimizi,giysilerimizi… öğreniyoruz.bir insanın kültürünü bilmesi çok önemli ben bu dersin 7. sınıftada olmasını istiyorum.herkesede sbs de başarılar

 6. kübra öktüren

  yukarıdaki yorum benim başka kübralar sahiplenmesin lütfen!

 7. çok güzel bi ders zaten dersleri sevmek için hem öğretmen hem de ders sevilmeli bu ders de zevkli ama ilk adını duyduğum zaman biraz garipsemiştim ama şimdi en çok sevdiğim derslerden biri bu da şimdi:):):)

 8. Bu ders kültürümüze sahip çıkmamızı,aynı ülke içerisindeki farklı kültürlere saygı ile yaklaşmamızı ve dolayısıyla da kültürel bencilliğimizi yok etmeyi planlıyor.Aynı zamanda kültürümüzü tanıyıp emperyalist toplumlara karşı uyanık olmamız konusunda bizi uyarıyor.Biz değilmiydik çocukluk döneminde Amerikan kültürüyle büyüyen(çizgi filmler,diziler,sinamalar sayesinde…)Evet,devletimiz bir farklılık göstermiş bu dersi müfredata eklemiş de neden hoca olarak bu güne kadar tek bir halkbilim mezununu atamamış,bizler 4 sene bu bölüm okuyup neden işsizlikle mükafatlandırılıyoruz da sosyal bilimler hocaları bildikleri tarih coğrafya konularıyla bu derse sokuluyorlar anlayamadım.Lütfen yirmili yaşlarda ve evde oturmak durumunda olan bunca mağdurun sesini duyun ve birşeyler yapın.Bu ders için hocalar atayın yalnızca aynı branşlarda takılıp kalmayın ve adil olun!

 9. bence bu ders süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 10. arkadaslar ben bu derse bayılıyor my name emre

 11. oğuzhan ilhan

  ya bende 7.sınıfa gectim ama 6. sınıftada 7.sınıftada halk kültürü gördük

 12. ya bize daha halk kültürü kitabı vermediler

 13. Hocamız Bayram ve kutlamaların halk kültürünün aktarılmasındaki önemi adlı bir ödev verdi ama bir anlam çıkaramadım.Acaba yardım edebilir misiniz? lütfen yarın ödevimi vermem gerek.

 14. bende bu dersin adını ilk duyduğumda biraz garipsemiştim ama sonradan bu dersi çook sevdim süper bi ders..Fakat bizimkisine sosyal değil türkçe öğretmeni giriyooo.. :x

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Check Also

23 Nisan Yarışma Oyunları Listesi

23 Nisan Yarışma Oyunları Listesi 1.Yogurt yeme yarışması 2.Çuval yarışması. 3.Kutu yarışması. ...