Başlangıç | Ders Notları | İbrahim Tatlıses'in Başından Geçen Olaylar

İbrahim Tatlıses'in Başından Geçen Olaylar

Hepinizin bildiği gibi İbrahim Tatlıses dün akşam yani 13-14 Mart 2011 günü eğlence merkezinden çıkışta uzun namlulu silahlarca tarandı ve başından vuruldu şuan hastanede hayati tehlikesi bulunmakta.Felç olma tehlikesi mevcut.Bu gün sürekli uyutulacakmış.Bakalım zaman neyi gösterecek.Tatlıses’in çok hareketli bir hayatı mevcut ünlü olduktan sonra bir çok olaya ya karışmış yada parmağı var düşüncesi ile suçlanmış yeri gelmiş tutuklanmış onlardan bir kaçını sizlerle paylaşacağım.Bu haberi çoğu haber sitelerinde göreceksiniz benim dikkatimi çektim ve sizlerle paylaşmak istedim.
-1981’de İzmir Fuarı’nda polise hakaretten tutuklanıp cezaevine girdi.

-1990’da kokain operasyonunda adı geçen ünlüler arasındaydı. Bu davadan 1994’te beraat etti.

-1990’ın başında yapımcı Şehmuz İlgin’le kaset yüzünden ihtilafa düştü. Etiler’deki villası kundaklandı.

-İbrahim Tatlıses, 1990 yılında Maksim Gazinosu’nda sahnedeyken bacağından vurulmuştu. Saldırganlar Ramazan Yetişen ve Fuat Aslan, vurma gerçeklerini “bize kaset sözü verdi ama yapmadı” diye açıklamışlardı.

-1991 seçimlerinde ANAP istemeyince Şanlıurfa’dan bağımsız aday oldu. Seçim kampanyasını silahıyla havaya 5 el ateş açarak başlattı, ancak TBMM’ye giremedi.


-8 Nisan 1995’te Hilton Oteli’ndeki Hasan Heybetli’nin yeğeninin sünnet düğününde “Meskun mahalde ateş açmaktan” gözaltına alındı.


-1996 yılında Şanlıurfa’da Halıcılar Çarşısı’nı dolaşırken tartıştığı Ahmet Toptan, yeğeni Fevzi Tatlı tarafından vurularak öldürüldü.


-22 Ağustos 1998’de Tatlıses’in otomobilini kurşunlayan Hasan Bora’nın adamı Abdullah Uçmak, kurşunlanarak yaralandı.


-Eski menajeri Hasan Bora ile arası 1999’da şule Çatak yüzünden açıldı. Bora’nın müzik şirketi Tatlıses’in oğlu Ahmet Tatlı, kardeşi Hüseyin Tatlı ve adamları tarafından basıldı.


-6 Ekim 2000’de şoförünün kullandığı otomobilde ruhsatsız iki tabanca yakalanınca kelepçelenip gözaltına alındı.


-2000’in Kasım ayında emekli pilot Nusret Ertürk’ü tehdit ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi.

-14 Ekim 2002’de Derya Tuna, Günay Restaurant’ta provadan çıkarken ayağından vuruldu. Bunu da Tatlıses’in yaptırdığı iddia edilmişti.

Hakkında: Veli Kuzu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.