Başlangıç | Genel | Sonsuz Filmi Eleştirisi ve Fragmanı İzle

Sonsuz Filmi Eleştirisi ve Fragmanı İzle

Sonsuz

Menşei : Türkiye -2009

Tür : Komedi, Dram

Yönetmen : Cemal Şan

Süre : 1. saat 50 dakika

Senaryo : Can Sinan

Yönetmen : İsmail Hacıoğlu, Şevket Çoruh, Mehmet Ali Nuroğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Erdal Tosun

14 yaşında bir töre cinayeti yüzünden Serhan (Ferhat Gündoğdu) 20 yıl hapishanede yatar.Tam özgürlüğüne kavuştuğu sırada kanser olduğunu öğrennir.Serhat oldukça hastadır.Ömrünün son anlarını yaşamaya başlamıştır.Hastanede Volkan (İsmail Hacıoğlu) ile tanışır.Bu ikliye sürekli öğüt veren eski aktör Süleyman Turan Volkan’a Serhat’a sahip çıkması vasiyet eder.

Daha sonra eski aktör ölür. Volkan vasiyeti tutat ve Volkan’ı gezdirmek eğlendirmek için eski çalıştığı bara götürür.Barda kız arkadaşını barın sahibinin kardeşi ile görür ve onla kavga eder.Barın sahibi yeraltı dünyasının ünlü simasıdır.Öldüreceği kişilerle öncelikle fotoğraf çektirir sonra değişik şekilllerde öldürüyor ve her öldürdüğü kişiler hakkında duygu düşüncesini yazıyordu.Amacı çok farklı bir çalışma yapmaktı.

Barda kavgadan sonra barın sahibinin arabasını alır.Arabada çantanın içinde kitap ve para bulunmaktadır.Şimdi kovalamaca başlar.Serhat ve Volkan yazlık beldeye kaçarlar arkadasından da kitabını kurtarmak istiyen mafya babası.İki kanser hastası birbirlerine sıkı sıkı bağlanırlar. Aralarında duygusal bir bağ oluşan ikili bir pansiyona sığınır.Serhat oranın sahibi kız ile aralarında bir duygusal bağ oluşur.

Bu esnada mafya babası da oraya damlar.Komik bir kovalamaca başlar.Daha sonra yakalanırlar.Ve Serhat hastalığından dolayı ölür.Filmin komik tarafları oldukça fazla.Örneğin mafya babasının garip hareketleri kahkalara neden oluyor.

Filmin eleştirilce yönleri oldukça fazla.Öncelikle 14 yaşındaki bir çocuğun 20 yıl hapis alması biraz şaşırtıcı.Yine filmin sonu aşağı yukarı belliydi.Bunun yanında azılı bir katilin filmin sonunda kanser hastalarını arabasında taşıması ilginçti.Fakat filmde sinema dünyamızın emektar yüzleri vardı.Oldukça da başarılıdılar.


Sonsuz

Hakkında: Veli Kuzu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.